Strona główna Motoryzacja Oleje Valvoline – czy warto?

Oleje Valvoline – czy warto?

Marka Valvoline jest na pewno znana każdemu fanowi motoryzacji. Jest prekursorem i liderem wśród producentów olei do silników samochodowych. Co stoi za sukcesem firmy? Jakie oleje są warte polecenia? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym przybliżamy historię marki i przedstawiamy jej najlepiej oceniane produkty.

Historia marki Valvoline

Valvoline zostało założone w 1866 roku w Wielkiej Brytanii przez dr Johna Ellisa. Do powstania firmy doszło po tym, gdy jej twórca zastosował olej do cylindrów silnika parowego, co umożliwiło sprawniejszą pracę zaworów. Nazwa marki pochodzi od angielskiego słowa „valve” oznaczającego zawór. Valvoline stało się pierwszym na świecie producentem zajmującym się wytwarzaniem i dystrybucją smaru i od ponad 150 lat utrzymuje pozycję lidera na rynku. 

Oleje Valvoline są dostępne na polskim rynku motoryzacyjnym od 1994 roku, ale dopiero po reformie gospodarczej zyskały popularność na większą skalę i stały się jednym z najczęściej wybieranych olei silnikowych.

Flagowe produkty Valvoline

Marka Valvoline ma w swoim asortymencie oleje do silników przeznaczone do samochodów osobowych, motocykli, ciężarówek, ale także do maszyn rolniczych, budowlanych i kopalnianych. Wszystkie serie produktów są dopasowane do poszczególnych typów silników, a dodatkowo do wyboru są smary o różnej lepkości. Klasa lepkości jest ważnym czynnikiem przy dobieraniu oleju – oznacza, w jakim stopniu płyn sprawdzi się przy niskich temperaturach. Przykładowo, Valvoline 5W30 pozwala na zaoszczędzenie większej ilości paliwa, ale to Valvoline 10W40 lepiej sprawdzi się przy minusowych temperaturach i skuteczniej ochroni silnik w rozruchu.

Valvoline Maxlife 10W40

Seria Valvoline MaxLife została opracowana z myślą o silnikach samochodowych z przebiegiem powyżej 100 000 km. Oleje zawierają substancje konserwujące uszczelki, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa, oraz środki zmniejszające tarcie i redukujące powstawanie osadów. Ta linia produktów jest polecana serwisom motoryzacyjnym przez posiadanie właściwości konserwujących i opóźniających proces starzenia silnika. Valvoline MaxLife 10W40 jest szczególnie ceniony przez kierowców, ponieważ dodatkowo minimalizuje rozkład i spalanie oleju oraz dobrze sprawdza się przy niskich temperaturach.

Valvoline SynPower 5W30

Olej silnikowy Valvoline SynPower 5W30 jest przeznaczony dla silników o dużej mocy. Stanowi ochronę przed jego zużywaniem się nawet przy długich interwałach wymiany smaru i redukuje tarcie, co pozwala na wykorzystanie maksymalnej mocy silnika. Jest bogaty w substancje chemiczne minimalizujące powstawanie osadów i zmniejszające emisję spalin. Stosowanie oleju wpływa na poprawę wytrzymałości powłoki olejowej i odporność na rozkład.

Valvoline czy Motul – odwieczny dylemat kierowców

Oleje Motul, zaraz po Valvoline, są najczęściej wybieranymi produktami przez polskich kierowców. Charakteryzują się wysoką wydajnością i przystępną ceną. Oleje obu firm mają dobre parametry, a w testach porównawczych wypadają bardzo podobnie, dlatego trudno obiektywnie ocenić, który jest lepszy. Na forach motoryzacyjnych użytkownicy chwalą obie marki, zarówno o Motul, jak i Valvoline, opinie są w większości pozytywne. Najlepiej będzie przetestować oleje od obu producentów i sprawdzić, przy którym silnik naszego samochodu pracuje wydajniej, i na tej podstawie wyrobić sobie opinię. 

Oleje Valvoline to produkty najwyższej klasy, a szeroki asortyment pozwala na dobranie smaru do każdego typu silnika. Przed zakupem warto przeczytać specyfikację konkretnego rodzaju i upewnić się, że będzie kompatybilny z silnikiem samochodu. W ofercie nocar.pl znajdziesz wszystkie flagowe serie Valvoline, w tym Valvoline Maxlife 10W40 i Valvoline SynPower 5W30, które pozwolą Ci się cieszyć jazdą jak najdłużej.

Źródło zdjęć: nocar.pl, shutterstock.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Carsharing minutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Carsharing minutowy to usługa, która w Polsce funkcjonuje dopiero od kilku lat. Cieszy się jednak coraz większą popularnością, ponieważ jest bardzo wygodną formą korzystania...

Oleje Valvoline – czy warto?

Marka Valvoline jest na pewno znana każdemu fanowi motoryzacji. Jest prekursorem i liderem wśród producentów olei do silników samochodowych. Co stoi za sukcesem firmy?...

Sklep modelarski dla wymagających – co w nim znajdziesz?

Zaczynasz swoją przygodę z modelarstwem? Trzeba przyznać, że to wspaniała decyzja, ponieważ wybierasz hobby, które jest w stanie udostępnić Ci nieograniczone możliwości. Modelarstwo w...

Naprawa Ferrari

Nie każdy warsztat jest w stanie podołać naprawie sportowych ekskluzywnych samochodów marek takich jak Ferrari. Wymagające silniki i części, które znaleźć można często tylko...

Jak przygotować ogłoszenie sprzedaży samochodu?

Zastanów się, jakie określenia z reguły występują w ogłoszeniach motoryzacyjnych w prasie czy w internecie? – „bezwypadkowy samochód”, „igła”, „full opcja”, „full wyposażenie”, „bez...